Carpinus betulus yamadori

This tree was collected this spring in March. It is rather big as seen on pictures. Suitable for creating nice natural tree. It is potted in mix of zeolith, teramol, few charcoal pieces. From the fist day during preparing substrate Osmocote was mixed in. Few weeks ago added chicken granules. Watered aggressively.Tree is doing fine. Since there is quite a few carpinus in my collection already this one will be available for sale eventually.
Tento stromček som vykopal v marci tohto roku. Je to trocha väčší strom ako je vidieť z fotiek ale má výborné proporcie a je vhodný na vytvorenie pekného naturálne vyzerajúceho stromu. Má výborné nebari ako hraby väčšinou mávajú, tie stromy sú zrastené dokopy celkom pekne. Je zasadený v zmesi zeolitu, teramolu, pár kusov dreveného uhlia. Pri miešaní substrátu pred sadením som do zmesi pridal Osmocote. Pred pár týždňami bol prihnojený kuracími granulami. Je výdatne zalievaný. Vyzerá to zatiaľ tak, že sa mu u mňa páči. Bol príliš dobrý aby som ho nechal tam kde rástol ale keďže tých hrabov mám dosť tento bude eventuálne na predaj.

2 comments:

  1. Cau Maros, fajn material.
    Skoda ze si tak nizko ufikol ten tenky kmen, osobne by som ho nechal tak 2x dlhsi, ale zase neviem ako vyzeral :) vela zdaru!
    Rasto

    ReplyDelete
  2. Ahoj Rasto, ten kmen bol priamy a konstantne hruby. Nemalo zmysel ho nechavat dlhsi. Vsetko co bude na tom kmeni robit korunu sa musi dopestovat pocas nasledujucich rokov. Ja mam predstavu ako to urobit a ak ten strom ostane v mojej zahrade tak to budes urcite moct vidiet tu na blogu. Dik.:)

    ReplyDelete