Birch No.1

This is my one and only Birch so far. It was collected exactly 2 years ago in March 2010. During this weekend it was potted into nice pot from Juraj Homola. It was potted in almost pure zeolith 2.5-5mm as you can see on one of pictures it created enormous amount of fiber roots. It has long way to go but I like it a lot already.
Toto je moja zatiaľ jediná breza. Bola vyhrabaná z lomu presne pred 2 rokmi v marci 2010. Tento víkend som sa rozhodol ju presadiť do novej misky od Juraja Homolu. Od počiatku bol stromček zasadený v takmer čistom zeolite frakcie 2,5-5mm a tak aj ostal. Na jednej z fotiek je vidieť aké množstvo jemných koreňov strom dokázal vytvoriť len za tak krátke obdobie. Stromček je ďaleko od finálnej podoby ale už teraz sa mi veľmi páči. size comparison with my daughter
fine root development after 2 years in zeolit/ vývoj jemných koreňov za 2 roky v zeolite

March 2010

4 comments:

 1. Hi Maros!
  I love the colour and texture combination betwen the pot and this tree's bark.

  ReplyDelete
 2. Hi Nuno, thanks for compliment. I'm also happy it fits together.

  ReplyDelete
 3. Ahoj Maroš, bříza je parádní, jen, po pravdě řečeno, moc nechápu smysl přitažení první větve nahoru.

  ReplyDelete
 4. Ahoj Andreas, az dnes som si vsimol tvoj prispevok. Ta prva vetva rastie prilis kolmo ku kmenu, a smeruje skor dole. To na breze v prirode nie je prirodzene, u nich hlavne konare koruny takmer vzdy smeruju nahor. Preto to pritahovanie. Do buducnosti nie je vylucene ze ak sa z tej vetvy nepodari vyrobit prirodzene posobiacu sucast stromu tak pojde prec. To sa da urobit hocikedy.

  ReplyDelete